REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
Kolej po 35 latach wróci do Łomżyartykuł
Pokaż artykuł
Kolej po 35 latach wróci do Łomży
Mieszkańcy Łomży i czterech podlaskich gmin po latach zyskają dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację inwestycji z rządowego "Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku". Szacunkowa wartość projektu to 430 mln zł.
Kolej bliżej mieszkańców aglomeracji wrocławskiejartykuł
Pokaż artykuł
Kolej bliżej mieszkańców aglomeracji wrocławskiej
Kolej bliżej mieszkańców aglomeracji wrocławskiej. Budowa nowego przystanku Wilkszyn na dolnośląskim odcinku Nadodrzanki oraz rozszerzenie i dostosowanie stacji Miękinia na linii Wrocław – Legnica do potrzeb wszystkich podróżnych do korzystania z kolei. W czwartek 19 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zapowiedziały realizację inwestycji, które będą sporymi ułatwieniami dla mieszkańców aglomeracji wrocławskiej.
Po ponad 30 latach pojedziemy pociągiem do Sokołowa Podlaskiego i Ostrowi Mazowieckiejartykuł
Pokaż artykuł
Po ponad 30 latach pojedziemy pociągiem do Sokołowa Podlaskiego i Ostrowi Mazowieckiej
Dzięki rządowemu "Programowi Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 r.", wyremontowane linie między Sokołowem Podlaskim a Siedlcami oraz Ostrowią Mazowiecką a Małkinią poprawią komunikację mieszkańcom północnego i wschodniego Mazowsza. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ogłosiły przetargi na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z realizacją robót budowlanych na obu liniach. Szacunkowa wartość obu projektów to ponad 600 mln zł.
Nowy przystanek Warszawa Grochów coraz bliżej. Będzie lepsza i wygodna komunikacja z centrum stolicyartykuł
Pokaż artykuł
Nowy przystanek Warszawa Grochów coraz bliżej. Będzie lepsza i wygodna komunikacja z centrum stolicy
Od grudnia pasażerowie skorzystają z nowego przystanku Warszawa Grochów, tuż przy szpitalu na ul. Szaserów w Warszawie. Widać już nowe perony. Wykonawca modernizuje tory i rozjazdy między Warszawą Wschodnią a Warszawą Wawer. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują projekt o wartości 422 mln zł netto. Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych POIiŚ.
Śląskie: Największa inwestycja kolejowa z unijnym dofinansowaniem CEFartykuł
Pokaż artykuł
Śląskie: Największa inwestycja kolejowa z unijnym dofinansowaniem CEF
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otrzymały 937 mln euro dofinansowania z Unii Europejskiej z instrumentu CEF "Łącząc Europę" na modernizację prac na odcinkach: Będzin – Katowice Szopienice Płd. – Katowice – Katowice Piotrowice oraz Tychy – Goczałkowice-Zdrój. Efektem inwestycji będzie lepszy dostęp do kolei oraz skrócenie czasu przejazdu. Dzięki rozdzieleniu ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego na tory wyjedzie więcej pociągów.
[Węgrzce] Pawilon Handlowo Usługowy "ATUT"inwestycja
Pokaż inwestycję
[Węgrzce] Pawilon Handlowo Usługowy "ATUT"
Węgrzce, Bibice, Warszawska 30
ALDI w 2024 roku skoncentruje się w Polsce na dużych miastachartykuł
Pokaż artykuł
ALDI w 2024 roku skoncentruje się w Polsce na dużych miastach
Sklepy sieci ALDI obecne są aktualnie w ponad 195 miastach. W grudniu sieć świętowała otwarcie 300 sklepu, które miało miejsce w Opolu. Sieć zrealizowała założone plany ekspansyjne na 2023 rok, otwierając 57 nowych placówek w różnych regionach całej Polski.
Phillips Medisize INC wybuduje w Siemianowicach Śląskich fabrykę komponentów do ogniw akumulatorówartykuł
Pokaż artykuł
Phillips Medisize INC wybuduje w Siemianowicach Śląskich fabrykę komponentów do ogniw akumulatorów
Firma działająca w przemyśle medycznym i farmaceutycznym Phillips Medisize INC zdecydowała się na kolejną, dużą inwestycję w Polsce, w województwie śląskim. Po raz drugi na jej miejsce wybrane zostały Siemianowice Śląskie.
Stokrotka otwiera duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowieartykuł
Pokaż artykuł
Stokrotka otwiera duże centrum dystrybucyjne w Rzeszowie
W Rzeszowie otwarte zostało nowe centrum dystrybucyjne Stokrotki. Magazyn o wielkości przekraczającej 26 tys. mkw. powierzchni wspiera rozwój sieci w południowo-wschodniej części Polski. Zatrudnienie w nowym magazynie znalazło już prawie 150 osób, a planowane są kolejne rekrutacje.
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczneartykuł
Pokaż artykuł
W Tychach będą montowane chińskie, miejskie auta elektryczne
Kolejna zagraniczna inwestycja z branży motoryzacyjnej w Polsce. Jak informuje agencja Bloomberg, chiński producent samochodów elektrycznych, firma Leapmotor, planuje do końca bieżącego roku rozpocząć montaż swoich pojazdów w fabryce Stellantis w Tychach
W Gliwicach ma powstać nowy park handlowo-usługowyartykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach ma powstać nowy park handlowo-usługowy
W województwie śląskim może powstać nowy park handlowo-usługowy. W maju, w Gliwicach rozpocznie się przetarg na na oddanie w użytkowanie wieczyste niezabudowanych działek znajdujących się przy ulicy Kozielskiej (obręb Brzezinka), które w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczone są pod funkcje handlowo-usługowe. Cel oddania nieruchomości w użytkowanie wieczyste to budowa "parku handlowo-usługowego", rozumianego jako obiekt handlowo-usługowy lub obiekty handlowo-usługowe.
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?artykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant sprzeda swoją fabrykę w Bielsku-Białej. Co z 800 pracownikami?
Kolejny znany, światowy koncern ogranicza swoją działalność w Polsce. Szwajcarska firma ABB sprzeda zakład produkcyjny zlokalizowany w liczącej ponad 165 tysięcy mieszkańców Bielsku-Białek, w województwie śląskim. Zanim dojdzie do sprzedaży, potrzebna jest jeszcze zgoda organów regulacyjnych oraz spełnienie standardowych warunków finalizacji. Szczegółowe warunki finansowe sprzedaży nie zostały ujawnione.
PINK opublikował dane o rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za I kwartał 2026 roku artykuł
Pokaż artykuł
PINK opublikował dane o rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za I kwartał 2026 roku
Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych (PINK) opublikowała zagregowane dane dotyczące rynku powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce za I kwartał 2026 roku. Źródłem informacji są firmy doradcze działające na rynku nieruchomości komercyjnych (Axi Immo, BNP Paribas Real Estate Poland, CBRE, Colliers, Cushman & Wakefield, JLL, Knight Frank, Newmark Polska oraz Savills). Informacje dotyczą zasobów istniejącej nowoczesnej powierzchni, wolumenu nowej podaży, powierzchni w budowie, wielkości transakcji wynajmu oraz powierzchni niewynajętej.
IWS inwestuje w budowę nowych magazynów na terenie terminalu kontenerowego w Myszkowieartykuł
Pokaż artykuł
IWS inwestuje w budowę nowych magazynów na terenie terminalu kontenerowego w Myszkowie
Spółka Intermodal Wagon Service (IWS), która zajmuje się przeładunkami w nowym terminalu kontenerowym w Myszkowie w województwie śląskim planuje na jego terenie budowę magazynów wysokiego składowania. Dzięki inwestycjom jakie chce zrealizować IWS, terminal ma się przekształcić się w centrum logistyczne świadczące kompleksowe usługi dla klientów branży TSL.
Dwa nowoczesne parki handlowe, w Zabrzu i w Gliwicach, zostały pozyskane przez prywatnego inwestoraartykuł
Pokaż artykuł
Dwa nowoczesne parki handlowe, w Zabrzu i w Gliwicach, zostały pozyskane przez prywatnego inwestora
Kolejna transakcja na rynku powierzchni handlowych w Polsce. Dwa nowoczesne parki handlowe w województwie śląskim, jeden zlokalizowany w Zabrzu a drugi w Gliwicach, zostały pozyskane przez prywatnego inwestora.
W Bytomiu powstanie kolejne Centrum Dystrybucyjne Lidl Polskaartykuł
Pokaż artykuł
W Bytomiu powstanie kolejne Centrum Dystrybucyjne Lidl Polska
Lidl Polska przygotowuje kolejną, dużą inwestycję w Polsce. Planuje budowę nowego centrum dystrybucyjnego w południowej części naszego kraju, w województwie śląskim. Na jego lokalizację Lidl wybrał Bytom.
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
Znany polski inwestor i hotelarz uratuje kolejny zabytek na Górnym Śląsku [FILMY]
Znany polski inwestor i hotelarz Władysław Grochowski i należąca do niego Grupa Arche chcą uratować kolejny zabytek przemysłowy w województwie śląskim. Grupa, znana z działań na rzecz ochrony zabytków, nabyła historyczną Elektrociepłownię Zabrze. Inwestycja wpisuje się w kontynuację prac rewitalizacyjnych realizowanych przez firmę na terenie Górnego Śląska. W kompleksie ma powstać m.in. muzeum i baza hotelowa.
PGE za 3,6 mld złotych buduje w Rybniku jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
PGE za 3,6 mld złotych buduje w Rybniku jedną z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie [FILM+WIZUALIZACJE]
W województwie śląskim realizowana jest kolejna wielka inwestycja. W Rybniku powstaje jedna z największych i najnowocześniejszych elektrowni gazowo-parowych w Europie, która już od 2027 roku zapewni dostawy prądu dla aż 2 milionów odbiorców. Projekt realizowany jest przez konsorcjum składające się z firm: Polimex Mostostal oraz Siemens Energy. Dzięki wartości projektu sięgającej około 3,6 miliarda złotych, elektrownia gazowa w Rybniku jest jednym z najważniejszych przedsięwzięć energetycznych w Polsce. W niedalekiej przyszłości nowy blok gazowo-parowy stanie się ważną częścią systemu energetycznego, łącząc w sobie innowacyjne rozwiązania techniczne z troską o środowisko naturalne.
Panattoni z finansowaniem inwestycji w Sosnowcuartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni z finansowaniem inwestycji w Sosnowcu
Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, uzyskał finansowanie w wysokości 30,5 mln euro od PKO Banku Polskiego. Kredyt przeznaczony jest na realizację inwestycji Panattoni Park Sosnowiec V – nowoczesnego kompleksu magazynowo-logistycznego w województwie śląskim.
Rusza modernizacja zabytkowego tunelu na Dolnym Śląsku. Pociągi do Czech przyspieszą pięciokrotnie — nawet do 100 km/hartykuł
Pokaż artykuł
Rusza modernizacja zabytkowego tunelu na Dolnym Śląsku. Pociągi do Czech przyspieszą pięciokrotnie — nawet do 100 km/h
Podpisano umowę na modernizację zabytkowego, 260‑metrowego tunelu w Unisławiu Śląskim na linii prowadzącej z Wałbrzycha do granicy z Czechami. Obiekt, który od lat wymagał gruntownej odnowy, zostanie wzmocniony, przebudowany i dostosowany do współczesnych standardów technicznych. Po zakończeniu prac pociągi będą mogły przejeżdżać przez tunel z prędkością 100 km/h, zamiast dotychczasowych 20 km/h.
REKLAMA